نقش نورپردازی در اماکن عمومی

نقش نورپردازی در اماکن عمومی

فضاهای عمومی همچون پارک‌ها، در زندگی امروزی به ویژه برای مناطق شهری نقش موثری دارند. برای اینکه فضای پارک‌ها برای افرادی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند دید کافی، زیبایی و امنیت داشته باشد، باید نورپردازی مناسبی برایشان در  نظر گرفته شود. نورپردازی برای پارک‌ها و سایر فضاهای باز ضروری است و می‌تواند این مکان‌ها را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. نقش نورپردازی در اماکن عمومی و پارک‌ها، می‌تواند چهره شهر را مدرن‌تر و جذاب‌تر جلوه دهد و برای مردم تجربه بصری هیجان‌انگیزی را به وجود آورد، پس اگر می‌خواهید بیشتر درباره نقش نورپردازی در فضای عمومی بدانید، توصیه می‌کنیم که خواندن ادامه این مطلب از شرکت بازرگانی الین را از دست ندهید.

چرا نورپردازی در اماکن عمومی همچون پارک مهم است؟

شاید با خودتان فکر کنید که در سطح شهر، بیش از حد پارک یا سایر فضاهای عمومی وجود دارد و نورپردازی آن‌ها کار بسیار سخت و چالش برانگیزی است. باید بگوییم بله. انجام پروژه‌های نورپردازی در اماکن عمومی همچون پارک‌ها، نیازمند دانش و تجهیزات روشنایی باکیفیت است.

نورپردازی زیاد می‌تواند به اندازه نورپردازی کم، بد باشد؛ بنابراین برای ایجاد یک طرح خوب، باید نورپردازی را بر اساس عملکردهایی که در هر فضای خاص دارد، مرتبط کنیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم. همچنین باید از چراغ‌های مناسبی برای این کار استفاده کرده و آن‌ها را از فروشندگان معتبری همچون شرکت بازرگانی الین تهیه کنید. با کلیک بر روی لینک درج شده میتوانید مقاله ای دیگر در سایت الین با عنوان چراغ پارکی چیست و چه کاربردی دارد؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نور پردازی با چراغ های پارکی

چراغ پارکی، یکی از مناسب‌ترین چراغ‌هایی است که می‌توان برای نورپردازی پارک‌ها از آن استفاده کرد. درست است که هدف اصلی نورپردازی در اماکن عمومی، ایجاد دید در شب برای امنیت بیشتر است، اما نورپردازی موفق آن با چراغ‌های مناسب، بر فعالیت عابران پیاده، ظاهر شهر و بسیاری عوامل دیگر نیز تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، نورپردازی به جهت‌گیری جغرافیایی افراد کمک می‌کند و آن‌ها می‌توانند از نقاط کانونی با نور مناسب همچون آب نماها، ساختمان‌ها، پل‌ها، برج‌ها، مجسمه‌ها و … در پارک، به‌عنوان راهنما در پیدا کردن مسیر خود استفاده کنند.

هدف از نورپردازی پارک با کمک چراغ پارکی چیست؟

به طور کلی هر پروژه نورپردازی با توجه به اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، پارک یک مکان عمومی است که استفاده از آن رواج بسیاری در میان افراد جامعه دارد. اگر نورپردازی پارک‌ها به عنوان اماکن عمومی به خوبی صورت بگیرد شما می‌توانید از مزایای بسیاری برخوردار شوید که در زیر به شرح برخی از آن‌ها پرداخته‌ایم:

محوطه‌سازی

نورپردازی مناسب در لابه لای درختان، مسیرها، گل‌ها و چمن‌های پارک، با کمک چراغ پارکی، می‌تواند باعث محوطه‌‌سازی زیبایی شود. انواع چراغ‌های تزئینی برای این منظور استفاده می‌شوند که عمدتاً در رنگ‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند.

استفاده از نورپردازی در پارک ها

ایجاد مناظر خیره کننده

با خرید چراغ‌ پارکی، می‌توان مناظر خیره کننده‌ای را به وجود آورد و حس مثبتی را به پارک‌ها و فضاهای سبز منتقل کرد. از طرفی نورپردازی زیبا در روحیه افراد نیز نقش بسزایی دارد و باعث می‌شود از لحاظ روانی  روحیه جمعی، جامعه سالم‌تری داشته باشیم. جهت مشاهده قیمت چراغ پارکی در سایت الین بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

ورودی‌های باشکوه پارک‌ها

نورپردازی در اطراف ورودی‌ ساختمان‌های موجود در پارک‌ها با کمک چراغ پارکی، می‌تواند توجه گردشگران، توریست‌ها و کسانی که تازه به شهر وارد می‌شوند را جلب کند.

کمک به کسب و کارهای شبانه

بسیاری از بازارها و کسب‌وکارهای شبانه‌ای که در پارک‌ها فعالیت می‌کنند، می‌توانند با کمک چراغ‌های پارکی به فعالیت خود ادامه دهند و نیاز مشتریان خود را برطرف کنند. نور فروشگاه‌ها مردم را به خرید تشویق می‌کنند و حتی زمانی که بسته هستند، می‌توانند نور محیطی را برای فضای پارک فراهم کنند.

روشنایی چراغ پارکی در معابر عمومی

نمایش جزئیات معماری

نورپردازی ورودی‌ها، طاق‌ها، قرنیزها، ستون‌ها و … در پارک‌ها، می‌تواند توجه افراد را به نکات منحصربه‌فرد یک ساختمان، مکان، بنای تاریخی و یا شاهکار معماری، جلب کند و حس خوبی را هنگام پیاده‌روی در اطراف آن‌ها برای افراد به وجود بیاورد. چراغ‌های پارکی در هر نوعی که باشند، می‌توانند این جزئیات را به نمایش بگذارند و دید بهتری را در شب برای افراد ایجاد کنند.

سخن آخر

در این نوشته به نقش نورپردازی در اماکن عمومی پرداختیم و فهمیدیم که نورپردازی در اماکن عمومی همچون پارک‌ها تا چه اندازه مهم است؛ بنابراین باید برای خرید تجهیزات روشنایی آن‌ها، دقت بسیاری به عمل آید. شرکت بازرگانی الین با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه ارائه انواع چراغ پارکی، چراغ خیابانی، چراغ چمنی و … به ارائه محصولات باکیفیت روشنایی می‌پردازد. بنابراین برای خرید محصولات این فروشگاه اینترنتی معتبر، می‌توانید به راحتی از طریق سایت اقدام کرده و سفارش‌های خود را از طریق شماره‌های درج شده ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.