ارتفاع چراغ پارکی چقدر است؟

ارتفاع چراغ پارکی چقدر است

طراحی نورپردازی برای پارک‌ها مهم است و باید فاکتورهای مهمی در آن رعایت شود. به عنوان مثال، ارتفاع چراغ پارکی یکی از نکات مهمی است که بر میزان شدت نور، سطح روشنایی و جلوه دادن به یک منطقه، نقش موثری دارد. نورپردازی پارک باید با توجه به منطقه و با طرح ریزی مناسب صورت گیرد. نورهای تأکیدی، تزئینی و کاربردی با کنتراست مناسب باید در قسمت‌های مشخصی اعمال شوند تا بر تلطیف فضا و تقویت هارمونی محیط کمک کنند.

وجود چراغ پارکی به فضای پارک، روشنی و سرزندگی می‌بخشد و باعث می‌شود که افراد تمایل به گذراندن اوقاتی از روز خود در پارک‌ها داشته باشند؛ اما باید حتماً به روش‌ها و اقدامات متداول در طراحی نورپردازی پارک‌ها و به ویژه ارتفاع چراغ پارکی در هر نوعی که تهیه می‌شود، توجه کنید. چراغ‌های پارکی مدل‌های گوناگونی دارند و برای روشن کردن فضای سبز، درختان، آب نماها، گلزارها و … در پارک‌ها و میادین به کار می‌روند. اگر این چراغ‌ها ارتفاع مناسبی نداشته باشند، مسلماً نورپردازی با مشکل رو به رو می‌شود؛ بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که ارتفاع چراغ پارکی چقدر است و باید در خرید آن به چه نکاتی توجه کرد، در ادامه این مقاله از شرکت بازرگانی الین، همراه ما باشید.

چراغ‌های پارکی مدل‌های گوناگونی دارند

نورپردازی پارک‌ها با توجه به ارتفاع چراغ پارکی

به طور کلی ارتفاع چراغ پارکی از 2 تا 4 متر متغیر است و بستگی به مدل و کاربردی که دارد، می‌توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برخی از این چراغ‌ها برای نورپردازی درختان پارک استفاده می‌شوند و غالباً دارای 3 متر ارتفاع به شکل استاندارد، هستند.

برای نورپردازی درختان باید روش‌های نورپردازی مناسب و تجهیزات نورپردازی را با دقت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که از نورپردازی بیش از حد در پارک خودداری کنید، زیرا نورپردازی شدید بر رشد گیاهان تأثیر می‌گذارد و ممکن است به برخی از درختان گران‌بها و کهنسال، آسیب برساند. همچنین باید سعی کنید که از ایجاد آلودگی نوری در زاویه دید عابران پیاده و محیط اطراف خودداری کنید. چراغ‌های پارکی برای نورپردازی درختان بلند، معمولاً دارای 4 متر ارتفاع هستند.

چراغ‌های پارکی برای نورپردازی درختان بلند

نورپردازی فضای آبی پارک‌ها نیز وابسته به انواع دیگری از چراغ پارکی است. منابع روشنایی، وسایل و تجهیزات این مدل از نورپردازی، باید الزامات حفاظتی و ایمنی برای استفاده در آب را مطابق با آیین‌نامه‌های موجود، داشته باشد تا خطری را برای افراد به وجود نیاورد. به عنوان مثال، نورپردازی مناطق آبی پارک‌ها باید در مواقعی که آب وجود ندارد و یا در زمستان یخ می‌زند، به لحاظ ایمنی و حفاظتی، کنترل شود. چراغ‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند، ارتفاع کوتاهی دارند و ممکن است 2 متری یا حتی کوتاه‌تر باشند.

نورپردازی گل‌ها و باغچه‌های پارک، فضای سبز، مسیرها، ورودی‌ها و … نیز عمدتاً با چراغ‌های پارکی به ارتفاع 2 تا 4 متری انجام می‌شود. به طور کلی تنظیم لامپ‌های روشنایی و چراغ‌های پارک باید به گونه‌ای باشد که روی دید افراد و چشم اندازها تأثیر مناسبی بگذارد. توجه داشته باشید که باید پله‌ها، رمپ‌ها و اختلاف ارتفاعات پیاده‌روهای پارک را نیز، مجهز به امکانات روشنایی لازم کنید تا افراد با خیال راحت و با امنیت کامل، بتوانند در پارک رفت و آمد کنند.

چراغ‌های پارکی به ارتفاع 2 تا 4 متری

سخن آخر

به طور کلی پارک‌ها و میدان‌ها مکان‌های مهمی برای زندگی و استراحت افراد هستند. طراحی مناسب نورپردازی باید با توجه به سطح روشنایی پارک، در نظر گرفتن کاربردها، محیط‌ها و چشم‌اندازهای اطراف، سبک به کار رفته، استفاده از لامپ‌های روشنایی شب و … صورت گیرد. نورپردازی منظره‌ها، فضاهای سبز و درختان باید انسان محور باشد و از تابش خیره کننده و آلودگی نوری جلوگیری کرده و فضایی گرم و روشن برای بهبود زندگی شبانه شهروندان ایجاد کند.

ارتفاع پایه چراغ‌های پارکی در اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید نمونه‌های 2.5 متری، 3 متری و حتی 4 متری آن را از فروشگاه صنایع روشنایی الین خریداری کنید. چراغ‌های پارکی کاربرد فراوانی را در میان انواع چراغ‌ها دارند و شما می‌توانید از آن‌ها چه برای مکان‌های عمومی و چه برای مکان‌های مسکونی، باغ‌ها و ویلاهایتان استفاده کنید. شرکت بازرگانی الین انواع چراغ‌های پارکی را با ارتفاع گوناگون ارائه می‌دهد و به عنوان یکی از برترین فروشندگان این محصولات به شمار می‌رود.

جنس چراغ‌های ارائه شده از سوی این شرکت عمدتاً فولادی و آلومینیومی هستند و مقاومت خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی و رطوبت دارند. شرکت الین همواره می‌کشد تا با ارائه محصولات باکیفیت و استاندارد خود، نظر مشتریان را جلب نماید. همچنین برای خریدی راحت، امکان فروش اینترنتی محصولات خود را از طریق سایت و یا تماس با کارشناسان خود فراهم کرده است؛ بنابراین برای ثبت سفارشات خود همین حالا از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان تماس بگیرید یا از امکان خرید اینترنتی استفاده کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.