روشنایی فضای سبز شهری

روشنایی فضای سبز شهری(Urban green space lighting)

سفارش روشنایی فضای سبز شهری(Urban green space lighting) :09129511334


روشنایی فضای سبز شهری(Urban green space lighting) یکی از عناصر اصلی در طراحی و ایجاد انواع مکانها می باشد.
انتخاب شکل و نوع این لامپها، به دلیل اهمیت موضوع، به یک مسئله حساس تبدیل شده است.
در این قسمت از مقاله قصد داریم توضیح مختصری راجع به انواع چراغ، در پارکها داشته باشیم.

روشنایی فضای سبز شهری(Urban green space lighting

چراغ پارکی

یکی از وسایلی است که به عنوان نشانه‌گذاری و نورپردازی در فضاهای بازو پارک‌ها استفاده می‌شود. این چراغ‌ها معمولاً در شبانه‌روز روشن می‌شوند.
از مصرف انرژی کمتری نسبت به لامپهای دیگر برخوردارند و از این رو می‌توانند به عنوان یک راهکار پایدار در فضاهای پارک استفاده شوند. لازم به ذکر است که ارتفاع پایه چراغ پارکی بین 2 تا 3 متر و بیشتر متغیر است.

چراغ باغی

یکی از وسایلی است که به عنوان نورپردازی و تزیینی در باغ‌ها و فضاهای سبز استفاده می‌شود. به عنوان یکی از اجزای جذاب و زیبا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این نوع لامپها در طراحی‌های مختلفی عرضه می‌شوند که شامل چراغ‌های آویزان، لامپهای دیواری و روشنایی که در اطراف درختان نصب می‌شوند.عموماً اندازه پایه چراغ باغی در حدود 60 تا 200 سانتی‌متر می باشد.

چراغ‌های محوطه‌ای

به دلیل قرارگیری در محیط خارجی و تحت تاثیر عوامل جوی، باید از مواد مقاوم در برابر آب و هوا ساخته شوند. همچنین برای جلوگیری از ایجاد خطر برای افراد، باید از مواد با کیفیت و دارای طراحی مناسب می باشد.

روشنایی فضای سبز شهری(Urban green space lighting)

چراغ چمنی

می‌تواند به عنوان یک راهکار جذاب در تزیین فضاهای باز استفاده شود، زیرا با ایجاد یک نور فراگیر و زیبا، به فضای باغ یا حیاط خانه جذابیت خاص بخشیده و آن را به یک محیط شگفت‌انگیز تبدیل می‌کند. از این چراغ ها در انوع پایه کوتاه ؛بدون پایه و پایه بلند می توانید استفاده کنید.

چراغ خیابانی

یکی از وسایل اصلی در نورپردازی شهرها و راه‌هاست. هدف از استفاده چراغ‌های خیابانی، افزایش روشنایی و امنیت در خیابان‌ها و محیط شهری است. این چراغ‌ها باید بر اساس استانداردهای مشخص و تعیین شده برای نورپردازی خیابان‌ها و محیط‌های عمومی طراحی و ساخته شوند.عموماً اندازه پایه چراغ خیابانی بین ۴ تا ۶ متر؛9متر و… ارتفاع می باشد.

چراغ حبابی

در طراحی‌های مختلفی و با رنگ‌های متفاوتی عرضه می‌شود. برخی از آن‌ها دارای پایه‌های قابل حرکت بوده که برای حمل و نقل راحت‌تر طراحی شده‌اند و برخی دیگر دارای پایه ثابت می باشند.
در این مقاله سعی کردیم به اهمیت روشنایی فضای سبز شهری بپردازیم.
برای خرید آنلاین انواع لامپها با شماره های زیر در تماس باشید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.