ابعاد استاندارد نیمکت پارکی چقدر باید باشد؟

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی

چیزی درباره ابعاد نیمکت پارکی شنیده‌اید؟ می‌دانید دلیل اینکه این نیمکت‌ها در ابعاد مختلف ساخته می‌شوند چیست؟ ممکن است بارها در یک پارک شلوغ، نیمکت‌های پارکی را بدون استفاده دیده باشید. دلیل بلا استفاده بودن آن‌ها به عوامل متعددی از جمله نداشتن ابعاد استاندارد نیمکت پارکی، قرارگرفتن در زیر نور آفتاب، دور بودن از چشم اندازها، پنهان بودن، عبور و مرور بیش از حد رهگذارن و ساکت نبودن محل قرارگیری نیمکت باشد.

ابعاد استاندارد نیمکت پارکی، یکی از مهمترین فاکتورهایی است که سازندگان با توجه به آن می‌توانند، استفاده از این محصولات را بهینه‌تر کنند. ابعاد استاندارد شامل طول، عرض، ارتفاع و عمق نیمکت می‌شود. همچنین باید فاصله پایه‌های آن تا زمین نیز به درستی در نظر گرفته شود. برای اینکه با ابعاد نیمکت پارکی به خوبی آشنا شوید و اطلاعات خوبی در این رابطه بدست بیاورید، توصیه می‌کنیم که خواندن ادامه این مقاله از شرکت بازرگانی الین را از دست ندهید.

با ابعاد نیمکت پارکی بیشتر آشنا شوید

بیایید در یک بررسی کلی، انواع نیمکت‌های پارکی را نیز در نظر بگیریم و ابعاد استاندارد آن‌ها را با در نظر گرفتن مدلشان، متوجه شویم. نیمکت‌ها در واقع صندلی‌های بلندی هستند که برای نشستن چند نفر به طور همزمان طراحی شده‌اند. نیمکت‌ها به طور کلی به دو دسته پشتی دار و ساده (فاقد پشتی) تقسیم می‌شوند. ابتدایی‌ترین نیمکت، مدل‌هایی نظیر نیمکت کارن و نیمکت لیما هستند که بدون پشتی تولید می‌شوند، اما ممکن است در اغلب پارک‌ها یا مکان‌های عمومی نیمکت‌هایی نظیر مدل نیمکت بهساز یا نیمکت آرمش دیده شوند، چرا که دارای تکیه‌گاه بازو و پشتی هستند.

نیمکت‌ها را می‌توان به منزله مبلمان شهری و همه‌کاره در نظر گرفت که اغلب در محیط‌های عمومی استفاده می‌شوند. نیمکت‌ها در گذشته عمدتاً از چوب ساخته می‌شدند، اما امروزه برای ساخت آن‌ها طیف وسیعی از مواد همچون فلز، بتن، سنگ و پلاستیک را نیز به‌کار می‌برند.

بنابراین در هر محیطی نه تنها باید به محل قرارگیری نیمکت‌ها توجه کنید، بلکه باید به نوع آن و ابعاد استانداردی که دارد نیز دقت کنید تا در حین نشستن دچار خستگی، کمر درد، افتادگی پاها و … نشوید. از آن جایی که فاصله استاندارد نیمکت ها نیز نکته بسیار مهمی می باشد میتوانید با کلیک بر روی لینک درج شده از فاصله استاندارد نیمکت در پارک نیز مطلع شوید.

نیمکت پارکی کارن

 

ارتفاع استاندارد نیمکت های موجود در شرکت الین معمولاً 100 سانتی‌متر است و طول آن‌ها نیز بین 150 تا 170 سانتی‌متر متغیر است. بر اساس استاندارهای اعلام شده اگر نیمکتی دارای طولی به اندازه (127 سانتی‌متر) باشد، می‌تواند به‌راحتی دو نفر را در خود جای دهد؛ بنابراین تمامی نیمکت‌هایی که در سایت الین مشاهده می‌کنید برای نشستن دو فرد بالغ در کنار یکدیگر بسیار مناسب هستند.

نیمکت پارکی لیما

سخن آخر

حالا که نکات مهم در رابطه ابعاد نیمکت پارکی و چگونگی خرید و استفاده از مبلمان شهری را متوجه شدید، احتمالاً برایتان این سؤال پیش می‌آید که چگونه می‌توانید هنگام خرید آن‌ها، چنین نکاتی را رعایت کنید. خوشبختانه باید بگوییم که شرکت بازرگانی الین، سال‌هاست در زمینه ارائه انواع مبلمان شهری باکیفیت فعالیت دارد و این محصولات کاربردی را در مدل‌های متنوع و چشمگیری به فروش می‌رساند.

شما می‌توانید از نیمکت‌های پارکی برای حیاط خانه، بیرون از رستوران‌ها و کافه‌ها، ایستگاه‌های حمل و نقل، مکان‌های انتظار، باغ‌ها و محوطه ویلاهای خود استفاده کنید. بنابراین خوب است بدانید که برای ثبت سفارش خود و اطلاع از قیمت مبلمان شهری لوکس و درجه یک، می‌توانید بر روی لینک درج شده کلیک کنیدو  سفارش‌های خود را در سایت شرکت الین ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.