نورپردازی باغچه کوچک

نورپردازی باغچه کوچک


نورپردازی باغچه کوچک (Small garden lighting ) می‌تواند به شما کمک کند تا فضای خارجی خود را شبانه روشن و دلنشین کنید. با استفاده از چراغ پارکی‌ها در باغچه کوچک خود، می‌توانید فضایی زیبا و شگفت‌انگیز برای خود و خانواده‌تان ایجاد کنید. همچنین، قرار دادن انواع مختلفی از نورپردازی در نقاط مختلف باغچه،از جمله چراغ چمنی ؛چراغ باغی پایه کوتاه می‌تواند به شما احساس امنیت و آرامش بدهد و به جذابیت و زیبایی فضای خارجی‌تان بیافزاید.

اصول نورپردازی باغچه کوچک

اگر باغچه کوچکی دارید که قصد نورپردازی آن را دارید توصیه می‌کنیم حتماً از انواع نورپردازی‌های دکوراتیو چراغ‌های پایه کوتاه و بدون پایه ؛چراغ‌های دیوارکوب و به طور کلی انواع نورپردازی‌های متنوع برای تزیین مسیرها؛ تزیین محوطه؛ باغچه ؛یین درختان و بوته‌ها؛ تزیین سطوح آبی استفاده کنید و زیبایی و جذابیت بیشتری را به محیط ببخشید.

نورپردازی باغچه کوچک
نورپردازی باغچه کوچک

نورپردازی‌ها وقتی که بر اساس اصول و تکنیک نورپردازی انجام بگیرد؛ معمولاً بر اساس نیازهای گیاهان موجود در باغچه نیز توجه می‌شود.

چرا که برخی گیاهان نیاز به نور بیشتر و برخی به نور کمتر نیاز دارند. استفاده از نورهای رنگی می‌تواند محیط شاداب‌تری را برای شما ایجاد کند.

همانطور که گفتیم برای نورپردازی باغچه‌ها معمولاً استانداردهایی نظیر ابعاد و اندازه باغچه نوع گیاهان نیازهای روشنایی محل نصب دقت شود.

معمولاً در تمامی موارد باید استانداردها و کیفیت لحاظ شود و از نصب نورهای بیش از حد و شلوغ خودداری شود. تعداد نورها باید متناسب با ابعاد و اندازه باغچه در نظر گرفته شود. اصول ایمنی یکی دیگر از فاکتورهای مهم در نورپردازی گیاهان می‌باشد.

نحوه نصب چراغ باغچه

برای نصب چراغ باغچه باید به موارد زیر توجه داشته باشیم

محل نصب

برای نصب چراغ باغچه معمولاً مسیر نورپردازی؛ درختان و بوته‌ها ؛نورپردازی دیوارها؛ نورپردازی سطوح آبی مثل چشمه؛ استخر؛ نورپردازی بخش‌های کور باغچه باید در نظر گرفته شود و در واقع به گونه‌ای باشد که تمامی بخش‌ها در دسترس قرار بگیرد.

نصب پایه چراغ

پایه چراغ‌ها معمولاً باید به گونه‌ای باشند که بتوانیم چراغ‌ها را به طور مستقیم روی آن نصب کنیم همچنین تمامی اتصالات و حباب‌ها به راحتی روی آن نصب شود.
به خاطر همین در ابتدا باید یک چاله در زمین حفر کنیم و پایه را در آن قرار دهیم سپس با خاک و سنگریزه پر کرده و با سیمان به زمین محکم نصب کنیم.

نورپردازی باغچه کوچک
نورپردازی باغچه کوچک

نصب چراغ

پس از اینکه پای چراغ را روی زمین ثابت کردیم و محکم شد؛ نوبت به نصب چراغ خواهد رسید. معمولاً چراغ‌ها مستقیم روی خود پایه نصب می‌شوند. ممکن است در چراغ‌های باغچه‌ای چون که ممکن است در معرض رطوبت و آب پاشی قرار بگیرند بهتر است تا از حباب‌های اکریلیکی استفاده شود.

معمولا چراغ‌هایی که در این پایه چراغ‌ها نصب می‌شود بهتر است تا از روشنایی‌های کم مصرف ال ای دی استفاده شود. معمولاً ال‌ای‌دی‌ها هم باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و هم باعث افزایش طول عمر چراغ‌ها می‌شود.

اتصالات

اتصالات نورپردازی شامل سیم‌های برق و کلیدهای روشنایی است که باید مطابق با دستورالعمل‌های تولید کننده مورد استفاده قرار بگیرد.

تنظیم زاویه نور

تنظیم زاویه نور برای بخش‌های مختلف باید دقیقاً اندازه‌گیری شود .مثلاً زاویه نور؛ قسمت استخر با زاویه نورپردازی گیاهان کاملاً متفاوت است.
حتی زاویه نورپردازی برای گیاهانی که نیاز به نور زیاد یا نیاز به نور کمتر دارند باید تنظیم شود و به گونه‌ای تنظیم شود که نور باعث آسیب به آنها نشود

تست عملکرد

پس از اینکه چراغ‌ها را طبق اصول استاندارد نصب کردیم برای اینکه از عملکرد آنها اطمینان حاصل کنیم بهتر است تا اقدام به تست چراغ‌ها نماییم

انواع نمونه چراغ های مناسب برای باغچه کوچک

برای دیدن نمونه های بیشتر به فروشگاه الین مراجعه کنید.

فاصله چراغ‌ها در نورپردازی باغچه‌های کوچک

نورپردازی باغچه کوچک
نورپردازی باغچه کوچک

بهترین فاصله برای نصب پایه چراغ‌ها در باغچه‌های کوچک بین ۳ تا ۵ متر می‌باشد در این گونه مواقع شما از یک نورپردازی با کیفیت برخوردار خواهید بود البته می‌توانید پایه چراغ‌ها را با فاصله‌های ۵ تا ۸ متر نیز فاصله دهید.

کاربرد نورپردازی در باغچه کوچک

کاربرد نورپردازی در باغچه کوچک علاوه بر ایجاد جذابیت و زیبایی در فضای خارجی، به صورت عملی هم می‌تواند مفید باشد. به طور کلی، نورپردازی در باغچه کوچک می‌تواند به شما کمک کند تا:

  • فضای خارجی خود را شبانه روشن و دلنشین کنید
  • احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشید
  • فضای باغچه خود را به یک فضای جذاب و شگفت‌انگیز برای دیدار با دوستان و خانواده تبدیل کنید

در زیر نکات تکمیلی در جدول قرار داده شده است:

کاربرد نورپردازی در باغچه کوچک نکات تکمیلی
ایجاد جذابیت و زیبایی استفاده از نورپردازی مختلف در نقاط مختلف باغچه
احساس امنیت و آرامش نصب چراغ پارکی‌هایی با توان کافی برای روشن کردن معابر و پیاده‌روها
فضای جذاب و شگفت‌انگیز برای دیدار با دوستان و خانواده استفاده از نورپردازی در مناطق نشست و نهارخوری‌ها و باربیکیو

ایجاد زیبایی و جذابیت در باغچه کوچک، به شما کمک می‌کند تا به فضای خارجی خود علاوه بر ساعات روز، شب‌های زیبا و دلنشینی هم ببخشید. استفاده از چراغ پارکی‌ها برای روشن کردن معابر و پیاده‌روها و نصب نورپردازی در نقاط مختلف باغچه، می‌تواند به شما احساس امنیت و آرامش بیشتری داده و فضای باغچه خود را به یک فضای جذاب و شگفت‌انگیز برای دیدار با دوستان و خانواده تبدیل کند.

 

“اضافه کردن جذابیت و امنیت به باغچه کوچک با نورپردازی

نورپردازی باغچه کوچک می‌تواند جذابیت و زیبایی خاصی به فضای خارجی شما ببخشد. همچنین، با استفاده از نورپردازی مناسب می‌توان به احساس امنیت و آرامش بیشتری دست یافت. یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای این منظور به کار ببرید، استفاده از چراغ پارکی‌هایی با توان کافی برای روشن کردن معابر و پیاده‌روها در باغچه است.

محصولات روشنایی الین به عنوان یکی از برترین برندهای نورپردازی در بازار مطرح هستند و می‌توانند به شما در ارائه نورپردازی حرفه‌ای و با کیفیت کمک کنند.

اگر به دنبال یک نورپرداز ماهر برای باغچه خود هستید، می‌توانید با کارشناس محترم جناب آقای رمضانی تماس بگیرید. او با سابقه‌ای بیش از دو دهه در زمینه نورپردازی، می‌تواند شما را در انتخاب و اجرای نورپردازی مناسب برای باغچه کوچکتان راهنمایی کند.

مهندس مهدی رمضانیمشاهده نوشته ها

Avatar for مهندس مهدی رمضانی

سلام . من مهندس مهدی رمضانی هستم. ما فعالیت خودمون رو در گروه صنایع روشنایی الین از سال 1389 شروع کردیم . این شرکت در زمینه تولید، فروش و عرضه انواع پایه چراغ پارکی، خیابانی، حبابی، چمنی، رفلکتوری، صنعتی و کارگاهی به همراه انرژی های خورشیدی بوده که هر بخش به صورت مجزا از تنوع خاص خود برخوردار است و در این راستا نیز محصولات SMD و LED و COB نیز در کنار مجموعه محصولات خود قرار داده است. مجموعه الین در زمینه  صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس،حوزه سی آی اس،آسیای شرقی،آفریقای جنوبی،ترکیه و سایر کشورها فعالیت گسترده ای دارد. برای ارتباط مستقیم با بنده جهت سفارشات عمده می توانید با شماره 09129511334 تماس حاصل فرمائید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.