رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر

رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر


رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر پوشش رنگ پودری بسیار مقاوم بر خوردگی؛ مقاوم به خش ؛مقاوم به حرارت ؛مقاوم به اشعه یووی می‌باشد. همچنین یکی از رنگ‌های پودری بسیار جذاب با ظاهر بسیار زیبا است که قابلیت پوشش دادن به سطوح مختلف مثل فلزات؛ پلاستیک و چوب را دارد.

یکی از قابلیت‌های فوق العاده این پوشش رنگی ؛سطح رنگ یکنواخت و بدون خط و خش می‌باشد.

مشاوره فروش

09129511334

استعلام قیمت

09129511334

ثبت سفارش

09129511334
آشنایی با رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر

آشنایی با رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر

رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر نوعی پوشش رنگی پودری شکل گفته می‌شود که توسط فرایند پاشیدن الکترواستاتیک روی سطح بدنه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در رنگ پودری الکترواستاتیکی خلاف سایر رنگ‌های دیگر که مایع هستند همانطور که از اسمش پیداست حالت پودری شکل دارد. ترکیبات رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر شامل: رزین؛ هاردنر؛ پیگمنت ؛فیلر و برخی مواد افزودنی است که ترکیبات حاصل از آن می‌تواند یک فرایند رنگ کاری بسیار خاص را ایجاد کند.

معمولاً رنگ‌های پودری را از طریق پاشیدن روی سطح مورد استفاده قرار می‌دهند. معمولا چون این رنگ‌ها بر روی فلزات پاشیده می‌شوند از یک فرایند باردار نمودن سطح فلز و در رنگ استفاده می‌کنند که با جذب مثبت و منفی بین سطح و پودر باعث می‌شوند که رنگ روی سطح قرار بگیرد.

معمولاً رنگ‌های پودری الکترواستاتیک پلی استر باید با ولتاژ ۳۰ الی ۱۰۰ کیلو ولت به صورت دستی یا اتوماتیک بر روی سطح بپاشید. سپس قطعه رنگ آمیزی شده را در هوای گرم کوره بعد از پخت قطعه میتوانید مورد استفاده قرار دهید.

پایه چراغ پارکی فلزی

مزایای رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر

علی رغم فرایند تولیدات این پوشش‌ها و محدودیتی که برای مواد مناسب در استفاده از رنگ‌های پودری وجود دارد مزایای زیادی را می‌توانید از رنگ‌های پودری الکترواستاتیک پلی استر تجربه کنید. از جمله مزایای رنگ‌های پودری الکترواستاتیکی می‌توان به خواص مکانیکی و ایجاد ظاهر بسیار عالی زمان رنگ آمیزی با این رنگ‌های پودری اشاره کرد.

رنگ‌های پودری الکترواستاتیکی بسیار مقرون به صرفه هستند و برگشت پذیری خوبی دارند. معمولاً رنگ‌های پودری الکترواستاتیکی بدون حلال مورد استفاده قرار می‌گیرند و دوستدار محیط زیست می‌باشند.اگر شما از این رنگ‌ها در ضخامت بالا استفاده کنید مشکل شره شدن ندارند.

میزان ضایعات و پرت مواد بسیار کم می‌باشد ضمن اینکه خطر آتش سوزی بسیار کمی دارند.

کاربرد رنگ پودری الکترواستاتیک در تولید چراغ‌های پارکی و خیابانی
کاربرد رنگ پودری الکترواستاتیک در تولید چراغ‌های پارکی و خیابانی
رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر

کاربرد رنگ پودری الکترواستاتیک در تولید چراغ‌های پارکی و خیابانی

همانطور که می‌دانید به علت مزایای زیادی که رنگ‌های پودری دارند در بازار با استقبال خوبی روبرو هستند

این تحول بزرگ در کیفیت رنگ به خاطر عدم وجود حلال‌های شیمیایی در رنگ می‌باشد.

چرا که یک کیفیت غیر قابل مقایسه را در قطعات تولید شده به شما خواهد داد. به خاطر همین در زمینه تولید پایه چراغ تولید کنندگان به شدت از این محصول در رنگ آمیزی پایه چراغ‌ها استفاده می‌کنند.

در حال حاضر بیشترین کاربرد رنگ های پودری را می توانید در پایه چراغ پارکی ؛پایه چراغ خیابانی و … ببینید.

البته باید پیش از اینکه اقدام به رنگ کردن پایه چراغ‌ها کنید؛ حتماً پیش از رنگ کاری پروفیل‌های خام را در بخش سند بلاست چربی زدایی کرده و بعد به مرحله رنگکاری بفرستید.

معمولا برای اینکه کیفیت رنگ کاری وسایر عوامل جانبی خراب نشود عمل سند بلاست انجام می‌شود تا تمامی زدگی‌ها چربی‌ها و بخش‌های اضافی از روی سطح برداشته شود .

سپس وقتی که پایه چراغ‌ها از هرگونه مواد اضافی پاک شدند نوبت به رنگ پاشی چراغ‌ها خواهد رسید که برای اینکه فرایند رنگ پاشی به خوبی انجام شود معمولاً پایه‌های چراغ‌ها را با زنجیر آویزان می‌کنند و داخل یک باکس قرار می‌دهند.

بعد اپراتور رنگ پودری را روی این پایه چراغ پارکی؛ پایه چراغ باغی ؛پایه چراغ چمنی ؛حبابی؛ ویلایی و به طور کلی تمامی پایه چراغ‌ها پاشیده می‌شود.

مزیت این رنگ‌ها این است که در ضخامت بالا هم شره نمی‌کند سپس پایه‌ها را در کوره می‌کنند.

می‌توان گفت از جمله رنگ‌هایی است که مقاومت بسیار بالا و خوبی در برابر تمامی شرایط آب و هوایی و دمای بالا دارد و ‌می تواند به راحتی از پایه چراغ‌ها در برابر سرمای زیاد و  گرما محافظت کند.

رنگ پودری الکترواستاتیک پلی استر

نکته:

برای رنگ آمیزی توسط رنگ‌های پودری اگر قطعاتی که برای رنگ آمیزی آماده کرده‌اید کوچک باشند؛ می‌توانید آنها را در حوضچه‌های شست و شو فرو ببرید. اما اگر قطعات بزرگ باشند باید با اسپره اقدام به رنگ آمیزی کنید.

معمولا میزان دمایی که پایه چراغ‌های رنگ آمیزی شده باید در کوره قرار بگیرند چیزی حدود ۱۵ دقیقه و در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت می‌باشد که به محض خنک شدن پایه چراغ‌ها بسیار با دوام خواهند بود.

خصوصیات رنگ‌های پودری الکترواستاتیکی

رنگ‌های پودری الکترواستاتیکی دارای رنگدانه و افزودنی‌هایی هستند که حالتی پودری شکل و بسیار ریز دارند و توسط یک پاشنده الکترواستاتیک روی سطح پاشیده می‌شوند از خصوصیات این پوشش پودری سرعت خشک بالایی است که دارد.

چون که معمولاً زیر لایه‌های هموار و تمیزی دارد که به خوبی فرایند رنگ‌کاری انجام می‌شود و سطح با دوام و مقاومی دارد. دوام و زیبایی رنگ‌ها باعث شده تا محبوبیت بالایی داشته باشند.

مهندس مهدی رمضانیمشاهده نوشته ها

Avatar for مهندس مهدی رمضانی

سلام . من مهندس مهدی رمضانی هستم. ما فعالیت خودمون رو در گروه صنایع روشنایی الین از سال 1389 شروع کردیم . این شرکت در زمینه تولید، فروش و عرضه انواع پایه چراغ پارکی، خیابانی، حبابی، چمنی، رفلکتوری، صنعتی و کارگاهی به همراه انرژی های خورشیدی بوده که هر بخش به صورت مجزا از تنوع خاص خود برخوردار است و در این راستا نیز محصولات SMD و LED و COB نیز در کنار مجموعه محصولات خود قرار داده است. مجموعه الین در زمینه  صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس،حوزه سی آی اس،آسیای شرقی،آفریقای جنوبی،ترکیه و سایر کشورها فعالیت گسترده ای دارد. برای ارتباط مستقیم با بنده جهت سفارشات عمده می توانید با شماره 09129511334 تماس حاصل فرمائید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.