چراغ پارکی مدرن

چراغ پارکی مدرن


پایه چراغ پارکی مدرن ،  در واقع زیر مجموعه چراغ های پارکی می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فردی است .

علت نامگذاری این سبک نحوه ی طراحی این نوع چراغ ها می باشد.

همانطور که میدانید سبک مدرن، سبکی آمیخته با سادگی و شیک بودن و در مقابل سبک کلاسیک یا سلطنتی قرار دارد.

همانطور که ما در دکوراسیون داخلی منازل خود این دو سبک را به خوبی می شناسیم در استفاده از این چراغ ها در محیط بیرون نیز کاربرد آن را باید بدانیم .

همانطور که در تصویر زیر میبینید سبک مدرن یک سبک فراگیر است که به دلیل سادگی در تمامی محیط ها قابل استفاده است .

برخلاف سبک کلاسیک یا سلطنتی که در محیط های خاص مانند باغ های دارای جلوه های کلاسیک مناسب خواهد بود.

در طراحی پایه چراغ پارکی مدرن، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند. برای مثال، باید دقت شود که این پایه‌ها با طرح کلی نورپردازی پارک سازگار باشند و با فضای پارک هم‌خوانی داشته باشند.

همچنین، باید توجه شود که این پایه‌ها قابلیت اتصال به شبکه برق شهری را داشته باشند تا بتوان چراغ‌های پارکی را به آن متصل کرد.

با این حال، علاوه بر این نکات، طراحان پایه چراغ پارکی مدرن بر روی جزئیات ظاهری این پایه‌ها نیز تمرکز دارند. این پایه‌ها باید در طراحی خود الگویی منحصربه‌فرد و زیبا را داشته باشند تا بتوانند به صورت موثری در نورپردازی پارک شرکت کنند و فضای پارک را تحریک کنند.

در نهایت، پایه چراغ پارکی مدرن یکی از اجزای اصلی نورپردازی پارکی است که اهمیت زیادی در طراحی و ساخت آن قرار دارد. با توجه به اینکه پارک‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین فضاهای عمومی هستند، نورپردازی مناسب آنها می‌تواند به شکل قابل توجهی در جذب مخاطبین و استفاده کنندگان این فضاهای عمومی مؤثر باشد.

ویژگی های چراغ پارکی مدرن
ویژگی های چراغ پارکی مدرن

ویژگی های چراغ پارکی مدرن

چراغ های پارکی سبک مدرن معمولاً دارای ویژگی های زیر هستند:

۱- طراحی ساده و شیک: چراغ های باغی و پارکی سبک مدرن اغلب دارای طراحی ساده، و شیک هستند که با محیط اطراف آن‌ها همخوانی دارد.

۲- استفاده از مواد با کیفیت: در طراحی چراغ های باغی و پارکی سبک مدرن، معمولاً از مواد با کیفیت و مقاوم استفاده می شود تا در برابر شرایط آب و هوایی سخت و شدید، ماندگاری و عمر طولانی داشته باشند.

۳- استفاده از تکنولوژی پیشرفته: چراغ های باغی و پارکی سبک مدرن اغلب از تکنولوژی های پیشرفته نورپردازی مثل ال ای دی (LED) استفاده می کنند که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه های نگهداری آن‌ها می شود.

۴- قابلیت تنظیم شدت نور: چراغ های باغی و پارکی سبک مدرن معمولاً دارای قابلیت تنظیم شدت نور هستند که باعث می شود بتوان آن‌ها را به میزان مناسبی برای محیط اطراف تنظیم کرد.

 

قیمت چراغ پارکی مدرن

قیمت چراغ پارکی مدرن خصوصا در مدل هایی که از چیپ سرخود ال ای دی استفاده شده باشد نسبت به مدل های مشابه بیشتر است.

اما به صورت کلی قیمت وابسته به چندین عامل زیر است :

1- تاثیر ارتفاع چراغ پارکی بر قیمت

هرچه ارتفاع چراغ پارکی بیشتر باشد برای ساخت آن متریال بیشتری مصرف شده است . بنابر این در هنگام سفارش محصول باید ارتفاع مناسب محصول را با توجه به میزان نور مورد نیاز و ارتفاع بین پایه ها محاسبه کنید.

2- جنس بدنه بر قیمت تمام شده موثر است

جنس بدنه می تواند از فولاد باشد و یا تماما آلومینیوم باشد.

حتی در برخی از مدل ها ترکیبی از این دو متریال را داریم . مثلا بدنه و لوله ی چراغ پارکی از فولاد و سرچراغ از آلومینیوم است.

که با توجه به اختلاف اولیه در قیمت این دو متریال ، بسته به میزان استفاده از آلومینیوم قیمت تمام شده بالاتر می رود.

3- تاثیر نوع پوشش رنگ بر قیمت تمام شده

عموما پوشش رنگی چراغ های پارکی رنگ پودری الکترواستاتیک می باشد.

این پوشش رنگ برای آب و هوای اکثر نقاط کشورمان مناسب است به جز مناطق مرطوب .

در صورتی که محل مورد استفاده چراغ پارکی بسیار مرطوب باشد ما حتما به مشتری پیشنهاد استفاده از روکش گالوانیزه با پوشش رنگ پلی اورتان را خواهیم داشت.

4- تاثیر تعداد سفارش بر کاهش قیمت ها

صنایع روشنایی الین به صورت عمده اقدام به تولید محصولات نموده و با ارگان های دولتی جهت تامین پایه چراغ های روشنایی مخصوص پارک ها و خیابان ها همکاری می نماید.

محصولات این شرکت به کشورهای دیگر هم صادر گردیده است

بنابر این در صورتی که از طرف ارگان یا شهرداری ها با ما ارتباط بگیرید قیمت تمام شده به دلیل تولید عمده کاهش پیدا خواهد کرد.

پایه چراغ پارکی مدرن
پایه چراغ پارکی مدرن
پایه چراغ پارکی مدرن
پایه چراغ پارکی مدرن

ارتفاع مناسب برای نصب پایه چراغ پارکی مدرن

ارتفاع مناسب برای نصب پایه چراغ پارکی مدرن به شرایط مختلف قرارگیری پایه چراغ‌ها بستگی دارد.

 مناسب‌ترین ارتفاع جهت پایه چراغ‌های پارکی مدرن برای اینکه بتوانند یک نورپردازی بهینه را ارائه کنند ارتفاع  بین 3 تا 5 متر می‌باشد.

اگر پایه چراغ‌های پارکی با طرح خیابانی بخواهید استفاده کنید بهتر است این چراغ‌ها ارتفاع بلندی بیشتر از ۵ متر داشته باشند.

استاندارد ارتفاع نورپردازی درختان پارک چیزی حدود ۳ متر می‌باشد.

با این ارتفاع شما یک نورپردازی بهینه و عملکرد مفید را از چراغ‌ها در محیط اطراف خواهید داشت.

نورپردازی بخش ورودی‌های باغچه ها و یا  مسیرها عمدتاً چراغ‌هایی با ارتفاع ۲ تا ۴ متر استفاده می‌شود

ارتفاع نورپردازی‌های بخش مناطق آبی پارک که در برخی از مواقع سال در آن آب وجود ندارد مثل زمستان،  نوع پایه چراغ‌ها می‌تواند ۲ متر و حتی کوتاه‌تر نیز باشد.

که در اینصورت چراغ ها در زمره چراغ چمنی دسته بندی می شوند.

خرید چراغ پارکی مدرن ازتولید کننده

صنایع روشنایی الین تولید کننده انواع چراغ پارکی مدرن و کلاسیک می باشد.

این مجموعه محصولات خود را به سراسر کشور و کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس ارسال می نماید.

فرایند تولید زیر نظر متخصصین انجام شده و تمام مراحل دارای کنترل کیفیت می باشد.

برای خرید محصولات پایه چراغ پارکی مدرن مستقیم با تولید کننده ارتباط بگیرید و با حذف واسطه ها بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را از ما دریافت کنید.

آقای مهندس رمضانی تامین کننده انواع محصولات روشنایی : 989129511334+

در ویدئوی زیر خط تولید محصولات پایه چراغ پارکی را مشاهده می نمائید.

 چراغ های پارکی مدرن LED

چراغ های پارکی مدرن با بهره گیری از تکنولوژی LED  خصوصا به صورت طراحی های خاص در بدنه به صورت لاین های خطی ، علاوه بر زیبایی سبب طول عمر بالاتر و بهینه سازی مصرف شده است.

با توجه به اهمیت مصرف انرژی و کاهش هزینه ها، استفاده از فناوری LED در محصولات روشنایی الین موجب بهبود سطح کیفیت نورپردازی و کاهش مصرف انرژی می شود.

چراغ پارکی مدرن ال ای دی
چراغ پارکی مدرن ال ای دی

فناوری LED به دلیل مصرف کمتر انرژی و عمر بالاتر، روشی کارآمد و بازدهی برای روشنایی فضاهای باز محسوب می شود. همچنین، برخلاف لامپ های سنتی، فناوری LED حاوی جیوه نیست و به همین دلیل ایمنی بیشتری دارد.

محصولات روشنایی الین با فناوری LED به مصرف انرژی کمتری نیاز دارند و در نتیجه، هزینه های انرژی کاهش می یابد.

همچنین، عمر بالاتر این محصولات باعث کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات می شود.

برای بهینه سازی مصرف انرژی در چراغ های پارکی، محصولات روشنایی الین با فناوری LED می توانند با استفاده از حسگرهای حرکتی و تایمرهای خودکار، تنظیم شوند تا فقط در زمان لزوم روشن شوند و در زمان هایی که نیاز به روشنایی نیست، خاموش باشند. این اقدام ها به بهبود کیفیت نورپردازی و کاهش مصرف انرژی کمک می کنند.

همچنین، استفاده از سیستم های نورپردازی هوشمند، می تواند مصرف انرژی را بهبود بخشد. در این سیستم ها، هر چراغ با استفاده از سنسورهای نور، حرارت و حرکت کنترل می شود. این سیستم ها اطلاعات حسگرهای خود را به یک پورتال وب برای مانیتورینگ و کنترل در زمان واقعی، ارسال می کنند. با این روش، مصرف انرژی به صورت دقیق کنترل می شود و هزینه های اضافی کاهش پیدا می کند.

 برای خرید محصولات روشنایی الین با فناوری LED و بهینه سازی مصرف انرژی، می توانید به شماره تلفن 09129511334 تماس بگیرید و از خدمات این شرکت استفاده کنید. شرکت الین که در زمینه تولید محصولات روشنایی با فناوری LED فعالیت می کند، به عنوان یکی از پیشروان این صنعت در بسیاری از پروژه ها و خدمات مشاوره ای کارآمدی و کیفیت بالایی را ارائه می دهد.

بسته به نیازهای هر پروژه، شرکت الین می تواند محصولات روشنایی با طراحی و ابعاد مختلف، با استفاده از فناوری LED ارائه دهد. به عنوان مثال، در پروژه هایی که نیاز به روشنایی با قدرت و نور بالاست، می توان از چراغ های LED با قدرت بالا استفاده کرد.

چراغ پارکی مدرن در باغچه
چراغ پارکی مدرن در باغچه

این چراغ ها قابلیت پوشش مساحت های بزرگ را دارند و از لحاظ مصرف انرژی نیز کم هزینه تر هستند.

همچنین، شرکت الین محصولات روشنایی با طراحی مناسب و جذاب را نیز ارائه می دهد. در طراحی و تولید این محصولات، علاوه بر جنس با کیفیت و فناوری LED، به کیفیت ظاهری نیز توجه شده است و آن ها را به یکی از بهترین گزینه های برای روشنایی فضاهای باز مانند پارک ها تبدیل کرده است.

با توجه به محصولات باکیفیت و خدمات مشاوره ای کارآمد شرکت الین، بهینه سازی مصرف انرژی در چراغ های پارکی با استفاده از فناوری LED بسیار ساده و قابل اجراست. با استفاده از این محصولات می توان هم زیبایی و جذابیت فضاهای سبز را حفظ کرد و هم بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات را به دست آورد.

چراغ پارکی مدرن
چراغ پارکی مدرن

تولید سفارشی چراغ پارکی مدرن در ارتفاع دلخواه

یکی از درخواست های مکرر مشتریان عزیز ما مبنی بر تولید سفارشی محصولات در ارتفاع های دلخواه می باشد، بنابر این لازم دیدیم که در اینجا به آن بپردازیم .

در صورتی که محصول مد نظر شما از متریال پروفیل آلومینیوم اکستروژن است ، ما به شما نهایت ارتفاع سفارشی 2.6 متر الی 3 متر را سفارش میکنیم .

چرا که آلومینیوم به دلیل سبک بودن ممکن است در ارتفاع های بالاتر بر اثر وزش باد دچار شکستگی شود .

هم چنین برف سنگین روی محصول می تواند سبب شکستگی محصول شود.

حال آنکه اگر متریال محصول سفارشی شما از پروفیل فولاد است ، هیچ محدودیتی در ارتفاع سفارشی چراغ پارکی مدرن نخواهید داشت.

چراغ پارکی مدرن با پروفیل آلومینیوم اکستروژن
چراغ پارکی مدرن با پروفیل آلومینیوم اکستروژن

تولید چراغ پارکی مدرن

مراحل تولید چراغ پارکی مدرن به شرح زیر است:

  • گام اولطراحی چراغ پارکی

اولین مراحله در تولید چراغ پارکی ، مرحله ی طراحی اولیه است .

که همانطور که در ابتدا عرض کردم طراحی چراغ های مدرن در سبک های خاصی انجام می پذیرد و متفاوت از سبک های کلاسیک است و به خاطر همین روش تولید آن ها نیز متفاوت از روش های کلاسیک است.

در این طراحی پیروی از سبک مدرن شامل خط و خطوط ساده و زاویه دار بسیار دیده می شود. .

  • برش لوله و پروفیل

در این مرحله  با توجه به نوع طراحی و متریال مورد استفاده  پروفیل فولاد و یا آلومینیوم اکستروژن جهت فرایند برش انتخاب می شود  و سپس با توجه به  ابعاد در نظر گرفته شده در طراحی پایه چراغ برش داده می شود.

  • جوشکاری

با توجه به نقشه ی اولیه طرح و ارتفاع ، در این بخش شکل دهی اولیه محصول آغاز خواهد شد. در صورتی که متریال پروفیل فولاد باشد ، قطعات آماده شده در مرحله قبل جوشکاری شده و شکل اولیه محصول آماده می گردد و در صورتی که محصول از پروفیل آلومینیوم باشد به روش اکستروژن تولید بدنه اصلی انجام شده و آماده مراحل بعدی می گردد.

بدنه فولادی چرغ پارکی
  • برش لیزری

در این مرحله  با توجه به نوع طراحی مد نظر ممکن است برش هایی روی پایه چراغ اعمال شود تا شکل نهایی حاصل شود.

فرایند برش لیزری در تولید پایه چراغ پارکی
  • سندبلاست

مرحله سند بلاست در واقع مرحله پیش رنگ آمیزی می باشد که باید محصولی که دارای شکل اولیه است برای تمیز سازی جهت رنگ کردن مرتب بشود. در این مرحله چربی ها یا زنگ زدگی به صورت کامل پاک میشود تا محصول برای رنگ کردن آماده شود.

صنایع روشنایی الین تولید کننده چراغ پارکی
  • مرحله رنگ کاری

در مرحله رنگ پاشی با توجه به توضیحاتی که قبلا از مشتری درباره محل استفاده محصول گرفته شده ، نوع رنگ مشخص شده و عملیات رنگ آمیزی انجام میشود.

اماده سازی قطعه جهت رنگ پاشی
ورود قطعه با باکس رنگ پاشی
پاشش رنگ پودری
ثبت سفارش: 09129511334
  • مونتاژ چراغ پارکی

این مرحله  نصب قطعات الکترونیک مانند چیپ های ال ای دی و کابل کشی ها انجام می شود.

هم چنین سایر اقدامات مورد نیاز مانند اتصالات، سوراخکاری، پایه برش و بیس پلیت و … نیز انجام شده تا پایه چراغ پارکی کارایی لازم را داشته باشد.

  • کنترل کیفیت

کنترل کیفیت به منظور بررسی صحیح و تخصصی تمام مراحل تولید و عدم وجود مشکلات هرچند جزئی و ناچیز توسط کارشناس کنترل کیفیت انجام می پذیرد.

در این مرحله اگر پایه چراغی دچار مشکلی باشد به چرخه تولید بازگردانده می شود تا رفع ایراد شود و اگر هم مشکلی نداشته باشد برای بسته بندی آماده میشود.

  • بسته بندی

فرایند بسته بندی محصول چراغ پارکی به منظور افزایش محافظت از سطح چراغ پارکی و آماده سازی آن برای ارسال به مشتریان انجام می پذیرد.

چراغ پارکی مدرن با پروفیل آهنی

.

تعمیرات و نحوه نگهداری پایه چراغ پارکی مدرن

پایه چراغ پارکی مدرن، یکی از اصلی‌ترین عوامل در روشنایی مناطق عمومی است.

چراغ پارکی های مدرن معمولا از پروفیل های آهنی و یا پروفیل های آلومینیوم اکستروژن ساخته شده اند و برای مقاومت دربرابر هوا و آب، با روکش‌های محافظ برای مقاومت در برابر خوردگی پوشیده شده‌اند.

در جریان استفاده از پایه چراغ پارکی مدرن، به منظور حفظ کارایی و عمر طولانی آن، نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره‌ای است.

از جمله مشکلاتی که ممکن است با پایه‌های چراغ پارکی مدرن رخ دهد، می‌توان به خرابی قطعات الکترونیکی، خوردگی و فرسایش قطعات فلزی، خرابی کابل‌های برق و خرابی لامپ نوری اشاره کرد.

تعمیرات پایه چراغ پارکی مدرن باید توسط فنی‌های مجرب و ماهر به انجام رسانده شود. در هنگام تعمیرات، باید از قطعات جایگزین با کیفیت و استاندارد استفاده شود تا کارایی و عمر طولانی پایه چراغ پارکی حفظ شود.

برخی از نکات مهم در نگهداری پایه چراغ پارکی مدرن عبارتند از:

– روشن و خاموش کردن پایه چراغ پارکی با دقت و احتیاط، تا جلوی خرابی لامپ نوری و کابل‌های برق گرفته شود.
– بررسی منظم و تعویض لامپ‌های نوری در صورت خرابی.
– بررسی و تعویض قطعات فلزی مورد نیاز در صورت خوردگی و فرسایش.
– تمیز کردن پایه چراغ پارکی مدرن از هر نوع گرد و خاک و سایر آلودگی‌ها و رسوبات.

در کل، نگهداری مناسب پایه چراغ پارکی مدرن، علاوه بر افزایش طول عمر آن، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری و تعمیرات شود. به همین دلیل، توصیه می‌شود که پایه چراغ پارکی مدرن را به یک فنی مجرب و متخصص بسپارید تا تعمیرات و نگهداری آن به بهترین شکل انجام شود.

مهندس مهدی رمضانیمشاهده نوشته ها

Avatar for مهندس مهدی رمضانی

سلام . من مهندس مهدی رمضانی هستم. ما فعالیت خودمون رو در گروه صنایع روشنایی الین از سال 1389 شروع کردیم . این شرکت در زمینه تولید، فروش و عرضه انواع پایه چراغ پارکی، خیابانی، حبابی، چمنی، رفلکتوری، صنعتی و کارگاهی به همراه انرژی های خورشیدی بوده که هر بخش به صورت مجزا از تنوع خاص خود برخوردار است و در این راستا نیز محصولات SMD و LED و COB نیز در کنار مجموعه محصولات خود قرار داده است. مجموعه الین در زمینه  صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس،حوزه سی آی اس،آسیای شرقی،آفریقای جنوبی،ترکیه و سایر کشورها فعالیت گسترده ای دارد. برای ارتباط مستقیم با بنده جهت سفارشات عمده می توانید با شماره 09129511334 تماس حاصل فرمائید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.